Четвер, 23 Червня, 2022

Кіровоградська область – волонтерський тил

У місті Олександрія, що на Кіровоградщині, молодь об’єдналася у Благодійній організації «Єдина воля» для допомоги ЗСУ та людям, які постраждали від вторгнення на українську землю. Молоді люди, повідомляє сайт kropyvnytskyi-yes, отримали будівлю для складу і тепер увесь вільний час приділяють для вирішення питань тих, кому це вкрай необхідно.

Історія переселенця – волонтера

Серед активістів виявився і Кирило, вимушений переселенець, який зараз працює на благо громадськості. У квітні хлопець, який проживав в окупованому Херсоні разом із сім’єю, був змушений тікати від вогню.

 «Нас було 9 чоловік у ​​машині, їхали в кузові на звичайних табуретах, це було дуже важко емоційно, коли не знаєш, чи не заберуть життя у тебе і твоїх близьких» – коментує Кирило.

В Олександрії, на дверях під’їзду було оголошення, що необхідні люди плести сітки, і не роздумуючи, хлопець попрямував до волонтерського штабу, де познайомився з такими ж активістами, як і він. Вже понад два місяці Кирило разом із іншими волонтерами підтримують переселенців у місті.

«Я прийшов, мене попросили помити басейн для благодійного концерту. Чому б і не помити. Те, що я переселенець – не має жодного значення. Я знаю, що відбувається там, де летять кулі, і для їхньої підтримки зроблю все, що в моїх силах. У ЗСУ мене не взяли через військову спеціальність, я метеоролог, прогнозував погоду для вильотів. І якщо я не можу обороняти нашу країну на передовій, я робитиму це тут, у тилу». – каже Кирило.

Робота волонтерського штабу

На першому благодійному концерті у басейні активісти зібрали кошти, які одразу направили у Мінцифри.

Щодня команда з 12 людей, залучаючи городян, планує благодійні акції. Вже було проведено три концерти, на яких збирали кошти для Збройних Сил.

Також Активісти побували на базі дитячого будинку «Перлинка», де зараз розміщені у більшості сім’ї з дітьми. Були привезені солодощі, розважальна програма та цікаві майстер-класи.

На складі волонтерського центру щодня сортують та видають гуманітарну допомогу людям, які залишили свої будинки.

 Це і харчові набори, і засоби гігієни, ліки, одяг, постільна білизна тощо. Але перед цим хлопці та дівчата  самостійно шукають матеріальну допомогу, найчастіше це відбувається через власні зв’язки та соціальні мережі, де стабільно публікують запити на збір коштів чи іншого продовольства. Іноді надходять запити на пошук будь-яких речей для переселенців, наприклад, пральної машини, праски або дитячих ліжечок.

«Буває сім’ї приїжджають абсолютно без нічого, їдуть навмання в надії що тут знайдуть дах над головою. І звичайно ж, це виклик для нас, допомогти кожному, хто шукає притулку в місті. Ми намагаємося вирішувати всі питання та покривати потреби в ліках, одязі та харчуванні. Часто доводиться пробивати десь щось, вигадувати способи дістати гроші, обдзвонювати всю телефонну книгу і вирішувати, здавалося б, питання, що не вирішуються. Але ми продовжуємо працювати». – Волонтер Вікторія Бондаренко.

Спільно з місцевими організаціями волонтери влаштовують анімаційні заходи для дітей. Також молодь займається пошуком житла для внутрішньо переміщених осіб, допомагають у транспортуванні та пошуку пального.

Нещодавно в організації з’явилася кур’єрська доставка. Наш герой Кирило, велосипед і великий жовтий рюкзак їздять містом, та надають допомогу в першу чергу особам з інвалідністю, людям похилого віку, які не в змозі самостійно дістатися до штабу та людей, які перебувають у лікарнях.

Олександрійські активісти з «Єдиної волі» впевнені, що ми змінилися та перебудувалися під час війни, і навіть самі не очікували, що ми так можемо, як багато ми можемо, і що ми можемо взагалі. А для людей з регіонів, де тривають бойові дії, дуже важливо не залишатися віч-на-віч із проблемою, страхами та пережитим горем. Для повернення до здорового ритму життя необхідна соціалізація насамперед. Об’єднуючись і долучаючись до громадського руху, люди реабілітуються і роблять свій внесок у спільну справу. Все буде Україна!