Четвер, 23 Червня, 2022

Як Кіровоградщина приймає переселенців на постійне місце проживання

Під кінець третього місяця війни в Кіровоградській області не залишилось жодної громади, яка б не приймала участі у допомозі переселенцям з прикордонних регіонів. Жителі Кропивницького та районних центрів, повідомляє сайт kropyvnytskyi-yes, з ентузіазмом займаються пошуком та підготовкою житла для тих, хто залишився без домівки внаслідок обстрілів.

Для багатьох родин, які прямують до західного кордону, містечка і села Кіровоградщини стали тимчасовим прихистком. Проте, знаходиться багато людей, які збираються залишитись тут. На питання, чим будуть займатися в перспективі відповідають просто: ремонтувати будинки, садити городи, наводити лад на подвір’ях. Для охочих займатися фізичною працею тут дійсно великий фронт роботи, адже багато осель по сільським громадам були підготовані до заселення поспіхом. Небайдужі люди гостинно пропонують в розпорядження переселенців пусті квартири та дачі з великими присадибними ділянками.

Будівництво нового житла

Цьогоріч в Україні розгорнуто нову державну програму, яка передбачає масштабне будівництво багатоповерхівок для переселенців. Активну участь у цьому проекті приймає й Кіровоградщина як регіон, на території якого не ведуться бойові дії. «Програма по відновленню України» передбачає проектування і зведення великих житлових масивів по європейським стандартам. За словами заступника очільника ОДА Олександра Мосіна в регіоні знаходиться багато людей, які не мають бажання повертатись у прикордонні області після війни. Саме таким громадянам міська адміністрація зовсім скоро зможе запропонувати нові квартири, в яких мешканці будуть забезпечені необхідними умовами.

З появою нових мікрорайонів буде розвиватись і соціальна інфраструктура. В мерії розуміють необхідність облаштування нових дитячих садочків та майданчиків, навчальних закладів та медичних установ. Зрозуміло, що створення нових організацій передбачає збільшення чисельності робочих місць.

Географія та перспективи дії державної програми

В міській адміністрації вже визначились із місцями майбутнього будівництва. Найбільший житловий масив має вирости по вулиці генерала Жадова. Ще два – в районі проспекту Університетський та вулиці Родникової. Усі необхідні інженерні мережі має 101-й мікрорайон, де незабаром розпочнеться будівництво житлових споруд на три та чотири поверхи. Загалом на проектування житла для переселенців зі східних областей на території Кіровоградщини відведено близько 43 Га. Якими саме будуть темпи та порядок надання житла поки не відомо, проте робота над усуненням проблеми розселення людей уже розпочалась. 

Поки будівництво нових споруд тільки в перспективі, тимчасово переміщених осіб гостинно приймають в хостелах та гуртожитках, обладнаних усіма необхідними умовами. За межами обласного центру облаштуванням житла для переселенців займаються Новоукраїнська, Маловисківська, Ганнівська, Соколівська, Бобринецька та інші громади.